Mor Outdoor Outlet

Termal içlik nedir?Termal içlikler, günümüzün 'mucize' sayılabilecek ürünlerindendir.
Çok kapsamlı Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen termal ürünler, vücudun ısı dengesini korumaya yardım eder.

Soğuk kış şartlarında vücudunuzun oluşturduğu ısıyı vücutta tutar.
Pamuklu ürünler vücut ısısının % 100'e yakınını dışarıya verirken termal giysiler özel teknolojileri sayesinde ısının yüzde 80'ini vücutta tutar.
Bu da vücudumuzun soğuk havalarda üşümemesini sağlar. Termal giysiler bunu yaparken bir yandan da teri
üzerinizde tutmama özelliğini yerine getirir. Dolayısıyla aktif spor yaparken oluşan ter, vücutta kalmaz, bir üstteki katmana aktarılır.

Pamuklu giysilerde teri, ıslaklık olarak hissedersiniz. Pamuklu ürün ıslak ıslak vücudunuza yapışır ve hızlı kurumadığı için hastalıklara davetiye çıkarır. Termal ürünler ,ise teri dışarı atar, hızlı kurur ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.


*TERMAL GİYSİLERİN İÇERİĞİ NEDİR?

Termal giysiler; polyamid, polyester ,polyproplen ve elastanın belirli oranlarda karışımından oluşturulur.

*TERMAL GİYSİLER NERELERDE KULLANILIR?

Termal giysileri; kayak, snowboard, yelken, kürek, bisiklet, motosiklet, dağcılık, trekking vs. doğa sporları ile fitness, pilates, basketbol, voleybol gibi salon sporlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

*TERMAL GİYSİLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Termal giysiler, vücudu ikinci bir deri gibi sarar. Nefes alır. Dikişsizdir. Çoğunlukla Merly Actisystem teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Çok hafif ve elastiktir.
Rahat ve yumuşaktır. Ten ile uyumludur. Optimal nem transferi sağlar ve bakteri oluşumunu engeller. Vücudu terden korur, kuru kalmasını sağlar, kokuyu azaltır
Isı kontrolu sağlar, aşırı sıcak ve soğuk stoklanmasını önler. Maksimum hareket özgürlüğü sağlar. Vücut için gerekli yerleri özel üretimle kuvvetlendirilmiştir.
Gore-tex ve benzeri dış katman giysilerinin teri daha rahat dışarı atmasına yardımcı olur.

*TERMAL GİYSİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Termal giysiler; termal atlet, yarım ve uzun kollu t-shirtler, termal kısa ve uzun taytlardan oluşur. Termal içlikler alt ve üst takım olarak satıldığı gibi ayrı ayrı da satılabilmektedir.

*TERMAL ATLET HASTALIĞI ÖNLER Mİ?

Termal ürünlerin en önemli özelliği vücutta teri tutmamasıdır. Pamuklu ürün gibi teri emmezler, bu nedenle vücudunuzda terin yarattığı ıslaklığın yol açtığı bir çok hastalığın oluşmasını engelleyebilirler. Özellikle çok terleyen çocuklar ve yetişkinler için sağlıklı bir üründür.

Şu deneyi yapın: Termal ürün ve pamuklu ürünü suya sokup çıkarın, sonra da sıkın. Termal ürünün hızla kuruduğunu, pamuklu ürününse uzun süre ıslak kaldığını gözlemleyebilirsiniz.. • BURADAYIZ
 • Kullanıcı Menusu
  Email
  :
  Şifre
  :
  Beni Hatırla
 • PayPal

IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.